Coronavirüs Salgını Overwatch Ligine Sıçardı


2020 Overwatch Ligi turnuvasının başlama tarihi corona virüs gerekçesi ile önümüzdeki ay 20 uluslararası takım ile Çin’de başlaması planlanıyor.

Geçen ay, Çin’in Wuhan’da, insanların bilinmeyen nedenlerden dolayı pnömoni ile aniden kasıldığı bir dizi garip vaka olarak başlayan vaka yeni bir virüs oldu. Coronavirus olarak adlandırılan, şimdi tam gelişmiş bir salgın haline geldi. Çin hükümeti defalarca kez seyahat tavsiyeleri yayınladı ve büyük ölçüde etkilenen şehirleri karantinaya aldı. Birçok ülke Çin’e ve Çin’den seyahat etmeyi zorunlu olarak kısıtladı, bu yüzden Blizzard orada barındırılan birkaç planlı Overwatch Ligi maçlarının iptal edildiğini doğruladı.

Yayıncıya göre, geçici karantina kontrolünün önümüzdeki iki ay boyunca geçerli olacağı bildirildi. Bir sosyal medya kuruluşu da aynı şekilde rekabetin neden durdurulduğuna dair bilgi verdi. Başlangıçta, karşılaşmaların önümüzdeki ay başlaması ve Mart ayına kadar devam etmesi planlandı. Bu maçların Şangay, Hangzhou ve Foshan’da gerçekleşmesi gerekiyordu.

https://twitter.com/overwatchleague/status/1220811408058679296?s=20

Şu anda Corona virüs ile savaşabilecek bilinen bir tedavi veya aşı olmadığı göz önüne alındığında, Çin Overwatch Ligi ekipleri de personellerini ve oyuncularını korumak için ihtiyati önlemler aldı. En son güncelleme ile çoğunun Güney Kore’de olduğunu ortaya koyuyor.

Blizzard Entertainment Tarafından yapılan açıklama;
“Oyuncularımızın, taraftarlarımızın ve personelimizin sağlığını ve güvenliğini korumak için Çin’deki Şubat ve Mart maçlarımızı iptal etmeye karar verdik. Taraftarların güvenli ve mutlu bir yeni yılı olmasını umuyoruz ve Overwatch’ı oynamak için inanılmaz heyecan duyuyoruz.”

Şimdilik, “Overwatch” hayranları sadece resmi kanalların mekan ve programlarla ilgili güncellemeleri içerecek yeni bir açıklama yayınlamasını bekleyebilirler. Belki de herkesin duymak istediği en iyi haber,Corona virüs’ün nasıl ortadan kaldırılacağıdır. İptal edilen Overwatch Ligi maçlarının, her şey bitene kadar başka bir ülke tarafından yeniden planlanıp düzenlenmeyeceğini ve ev sahipliği yapılacağını belirlemek için henüz çok erken. 2020 turnuvanın üçüncü sezonunu, 20’ye yakın uluslararası takımın dünya şampiyonu olmak için yarıştığını gösteriyor.