DreamHack Open Leipzig 2020’nin Şampiyonu Belli Oldu!


24 Ocak’ta 8 takımın katılımı ile başlayan DreamHack Open Leipzig 2020‘nin şampiyonu BİG takımı oldu. Alman takımı BİG’in kadrosu tabseNtiziaNXANTARESsyrsoNk1to ve tow b oyuncularından oluşuyor. Turnuvada bulunan takımlardan dünya sıralamasında 16. sırayla en yüksekte olan Heroic turnuvayı 3-4. sırada tamamlarken, dünya sıralamasında 46. sırayla en düşük takım olan BİG turnuvayı namağlup tamamladı.

Uzun zamandır BİG tarafında kadro içi sıkıntılar yaşanıyordu, takım kimyasını bir türlü tutturamamışlardı ve taraftarlar bu durumdan memnun değildi. Bu uzun sürecin ardından böylesine önemli bir turnuvayı kazanarak 50.000$‘lık para ödülünü ve DreamHack Masters biletini eve götürmeyi başardılar. Bu durum hem takımın, hem de taraftarların moralini oldukça yerine getirdi. Takım içi morallerin yükselmesi BİG’in önündeki maçlarında oyun içi performansına da yansıyacaktır.

Büyük Final’de BİG’in karşısında turnuvanın bir diğer davetli takımı Renegades vardı. Büyük Final Mirage ve Dust 2 haritalarında oynandı. BİG, Mirage’i 16-5 gibi net bir skorla kazanırken, Dust 2 haritasını da 16-12 skorla kapatarak şampiyonluğa ulaştı.

DreamHack Open Leipzig 2020’de 4 davetli takım bulunurken, kalan 4 takım da elemelerden katılım hakkı sağladı. Bu 4 davetli takım BİG, North, Renegades ve Virtus.Pro‘dan oluşuyordu. Heroic ve MAD Lions Avrupa Elemeleri’nden gelirken, Cloud9 Kuzey Amerika Elemeleri’nden, Sprout ise, ESL Meisterschaft Winter kazananı olarak turnuvaya katılmıştı.

Turnuvanın MVP’si 1.36 Rating, 96.6 ADR, 1.33 K/D Ratio ve %55 Headshot oranıyla tabseN seçildi. Türk temsilcimiz İsmailcan ”XANTARES” Dörtkardeş’in tablolarda hep üst sıralarda oynamasına alışmıştık. Bu turnuva istatiksel anlamda kendi performansının altında kalmasına rağmen, oyun içindeki kilit roundları takımına kazandırmasıyla bu başarıda büyük rol oynadı.

DreamHack Masters 9 Haziran’da başlayacak ve İsveç‘in Jönköping kentinde, 7000 kişi kapasiteli Kinnarps Arena‘da düzenlenecek. Ödül havuzu 250.000$ olan bu büyük turnuvanın ilk slotunu BİG doldururken, kalan 15 takım henüz belli değil. Oyuncuların ve esporcuların dostu Oyuncu Takvimi olarak, Türk temsilcimiz İsmailcan ”XANTARES” Dörtkardeş’in de içinde bulunduğu BİG takımına DreamHack Masters Jönköping 2020‘de başarılar dileriz!