EA, Steam’de Çok Sayıda Eski Oyunun Fiyatlarını Artırdı

EA, Steam'de Çok Sayıda Eski Oyunun Fiyatlarını Artırdı

EA yaptığı son düzenlemeler ile birlikte steam de, Sim City 4, Dragon Age ve daha fazlası artık ABD dışında daha pahalı hale geldi.

EA uzun bir aradan sonra Steam’e geri dönüyor olabilir, ancak eski oyunlarının çoğu yıllarca tüm platformda satılmaya devam etti. Dün Steam kullanıcıları için önemli bir kısmının fiyatta artırıldığını bildirmeye başladı. 

ABD fiyatları aynı kalırken bölgesel fiyatlar da büyük bir değişim söz konusu. Örneğin Dragon Age: Origins Ultimate Edition, şimdi £ 5,99 artışla £ 24,99 fiyatına yükseldi. En büyük artışlardan birisi ise, şimdi 17,99 sterline mal olan 16 yaşındaki bir oyun olan Sim City 4: Deluxe Edition. 

Son fiyatlara göz atmak istiyorsanız, SteamDB’deki fiyat değişimlerini kontrol edebilirsiniz.

EA’nın oyun listesinden bahsetmek gerekir ise çoğu oyun etkilenmiş gibi görünüyor. EA tarafından bu tutarsızlıkları açıklamasa da, EA’nın satışa hazırlanmaktan ziyade Steam’deki bölgesel fiyatlandırma yaklaşımındaki bir değişiklik gibi görünüyor. Son düşen düzen’in yanı sıra, bazı oyunların değiştirilmesinin ve bazılarının değişmemesinin açık bir nedeni henüz bilinmiyor.

Bazı durumlarda, fiyatlar şimdi Origin’de olduklarının iki katı olarak görüntülüniyor, bazıları fiyat artışından önce Steam’de zaten daha pahalıydı, bu yüzden EA, bunları kendi platformunda bölgesel fiyatlarla daha uyumlu hale getiriyor gibi değil. Sebebi ne olursa olsun, EA’da Steam’den bir şey almayı planlıyorsanız, alışveriş yapmadan önce diğer platfromlara göz atmanızı öneririz.