Geleneksel Oyun Şirketleri Xbox’a Ayak Uyduramıyor

Geleneksel Oyun Şirketleri Xbox'a Ayak Uyduramıyor

Xbox patronu Phil Spencer gelecekte Nintendo ve Sony’den fazla rahatsız değil, çünkü Microsoft “geleneksel oyun şirketlerini” gerçek rakipleri olarak görmüyor.

Protocol’a verdiği röportajda , “Nintendo ve Sony hakkında düşündüğümüzde onlara saygı duyuyoruz, ancak Amazon ve Google’ı ileriye dönük ana rakipler olarak görüyoruz” dedi . “Bu Nintendo ve Sony’ye saygısızlık değil, ancak geleneksel oyun şirketleri biraz pozisyon dışı. Sanırım Azure’u yeniden oluşturmaya çalışabilirlerdi, ancak yıllar boyunca on milyarlarca dolar bulut yatırımı yaptık. ”Microsoft’un Project xCloud’u geçen sene en son teknolojiye sahip küresel oyununu denemeye başladı. 2020’de daha sonra lanse edilmeden önce, şirketin dünya çapında 50’den fazla bölgede bulunan ve Adobe, HP, UPS, Xerox ve diğerleri tarafından kullanılan bulut servis sağlayıcısı Azure aracılığıyla mümkün hale geldi.

Xbox X serisi ve PlayStation 5 yılın son aylarında piyasaya sürüldü ve Nintendo’nun henüz yeni bir Switch modeli yayınlama niyeti yok. 2020 boyunca manzaranın nasıl değiştiğini sıkıkla takip ediyor olacağız.