Intel, Vivo, MediaTek Coronavirus Endişeleri Üzerine MWC’den Çekilme Kararı Aldı!


Coronavirüs nedeniyle MWC’den çıkan markaların listesi git gide artmaya devam ediyor.

Geçen hafta da LG, bu yılki MWC 2020’ye katılımın iptal planlarını açıklarken, ZTE markası da basın toplantısını iptal etti ancak yine de fuara katılacağını söyledi. Dün katılımlarını iptal eden Sony, Nvidia ve Amazon gibi markalardı. Bugün, Vivo aşağıdaki gibi resmi bir açıklama yayınladı:

Vivo, Coronavirus salgınını yakından izlemekte ve planlanan faaliyetleri sürekli olarak değerlendirmektedir. Çalışanlarımızın ve halkın sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimizdir. Mevcut duruma dayanarak, bu ayın ilerleyen saatlerinde İspanya’nın Barselona kentinde MWC 2020’deki ve diğer ilgili olaylardan çekilmeye karar verdik.

Yakında MWC‘de sergilemeyi planladığımız APEX 2020 konsept telefonunu tanıtacağız. Zamanında daha fazla güncelleme paylaşacağız.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, ortaklarımıza, medya dostlarımıza ve tüketicilerimize anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz.

TCL ayrıca, başlangıçta 22 Şubat’ta yapılması planlanan ancak yine de 24-27 Şubat tarihleri arasında konferansa katılacak olan büyük MWC basın toplantısını iptal edeceğini doğruladı. İşte tam açıklama:

2019-nCoV virüsünün yayılması ve son zamanlarda çalışanlarımız, müşterilerimiz, basın ve diğer misafirlerimiz için çok fazla dikkat ve bakım nedeniyle küresel sağlık endişeleri göz önüne alındığında, TCL Communication, MWC 2020 için küresel basın etkinliğini iptal ediyor. 22 Şubat 2020 için planlandı.

Bu karar, şirket tarafından planlanan diğer MWC 2020 faaliyetlerini etkilememektedir ve TCL, en son mobil cihazlarını duyurmaya ve planlandığı gibi 24-27 Şubat tarihleri arasında Fira Gran Via – Salon 3, Stand 3D11’deki standında sergileyecektir.

Intel ve MediaTek, MWC’den çekildiklerini açıklayan şirketlerdi. Dün, MWC etkinliğini düzenleyen GSM Derneği, Coronavirus salgınının ciddiyetini kabul ettiği ancak hâlihazırda katılan 2.800’den fazla katılımcının olduğunu onayladığı bir açıklama yaptı.

GSM derneği ayrıca tüm katılımcıların refahını güvence altına almak için güncellenmiş sağlık ve güvenlik önlemlerini yayınladı. En dikkat çekici kural, Çin’in Hubei eyaletinden gelen yolculara izin verilmeyecektir. Buna ek olarak, Çin anakarasındaki tüm gezginlerin, etkinlikten 14 gün önce Çin dışında olduklarına dair pasaport pulu, sağlık sertifikası göstermeleri gerekecektir.