MWC 2020 Coronavirüs Nedeniyle İptal Edildi!

MWC 2020 Coronavirüs Nedeniyle İptal Edildi!

MWC 2020‘nin 24 Şubat – 27 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde olması gerekiyordu ancak bugün organizatörler Coronavirüs’ün olası yayılımıyla ilgili korkular nedeniyle iptal etmeye karar verdiler.

Şirketler son birkaç haftadır Barselona’daki MWC veya MWC öncesi etkinliklerini iptal ediyorlar, açıkçası bu büyük bir şok değil ancak yine de mobil dünyanın en büyük yıllık tarihinde benzeri görülmemiş bir hareket etkinlik olarak nitelendiriliyor.

MWC 2020‘nin organizasyonunu üstlenen GSM Derneği şimdiye kadar planların devam edeceğini söyleyen bir dizi basın bildirisi yayınladı. Bugüne kadar, yönetim kurulu, muhtemelen tüm iptallerle MWC’de muhtemelen çok fazla olmayacağının farkına varıldığında.

22 ve 23 Şubat’taki MWC 2020 öncesi etkinliklere ne olacağı belli değil, bu bilgiler çıkmadan önce iptal edilmeyen şirketler de var. Teknik olarak hiçbiri MWC 2020 sırasında veya kongrede değil, bu yüzden hala olabilirler ama şimdi bir şeyleri anlamak için ilgili şirketlere bağlı duyurular beklenilmekte. Huawei, Oppo, Xiaomi ve Motorola gibi markalardan bahsediliyor. Faaliyetleriyle ilgili yeni gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz.

GSMA, MWC 2021’i Barselona’da ağırlamayı dört gözle beklediğini söyledi. İspanyol şehri 2006 yılından bu yana yıllık ticaret fuarına ev sahipliği yapmaktadır.