Oyun Geliştiricilerine Müjde; GameDev Başvuruları Tekrar Açıldı!


 GameDev başvuruları tekrar açıldı! Türkiye’nin tek oyun geliştiricilerine özel yatırım ve hızlandırma programı kapılarını mobil oyun geliştiricilerine tekrar açtı, Başvurularınızı www.gamedev.ist üzerinden zaman kaybetmeden yapabilirsiniz!

Kimdir GameDev?

Özgün fikirleri olan ve potansiyel sahibi oyun geliştiricilerini sektörün her alanında destekleyen hızlandırma ve yatırımcılık programı kuruluşudur.

GameDev 20 yılı aşkın sektörel tecrübesi ile içerik üretimi, pazarlama ve PR, organizasyon ve oyun geliştirme alanlarında yönetici pozisyonlarında yer almış, danışmanlık vermiş bir grubun start-up ekosistemindeki problemlere, özellikle de oyun dikeyindeki sorunlara çare getirmek ve Türkiye’de katma değer yaratacak bağımsız oyun yapımcılarına destek vermek için kurmuş olduğu bir yapıdır.

Türkiye’de girişim ekosisteminde oyun projelerinin az yer kaplamasının, özellikle fikri mülkiyet (Intellectual Property – IP) çıkmamasının, ağırlıklı sebebi yoğun bürokrasi ve girişim kalabalığı içerisinde kaybolmasıdır. Diğer bir önemli sorun ise hızlandırma programlarının ve kuluçka merkezlerinin tüm farklı kimlikteki girişimleri aynı kapta değerlendirmesi ve geri bildirimlerde bu girişimleri aynı kilometre taşlarına tabi tutmasıdır. Özellikle oyun geliştiren girişimcilerin bütün girişimci ekosistemini kapsayan havuzun içinde değerlendirilmesi, oyun geliştiricilerini neredeyse görünmez yapmaktadır.

GameDev Ne Diyor?

GameDev ekibi olarak sadece oyun projelerine odaklanıyoruz. Katma değerli oyunlar yaratmak için elimizdeki tüm tecrübemizi oyun geliştiricilerine aktarıyoruz. Yarattığımız bu vizyonda her ekip ve stüdyoyu teker teker ele alıyor, ihtiyaçlarına göre çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Her proje için farklı yatırım ve yatırımcı profilleri çiziyoruz.

GameDev Ne Hizmeti Veriyor?

  • Yatırımcı İlişkileri
  • Partnerlikler
  • Eğitim ve Danışmanlık
  • Devlet Fonu & Teşvikleri

GameDev Başvuru Süreci Nasıl İşler?

1- Başvuruların Toplanması;

GameDev’e projeniz ile başvurduğunuz takdirde temel bilgiler toplanarak incelemeye alınır. Süreci geçtiğiniz takdirde tarafımızdan sizlere mail gönderilir. Programa istediğiniz zaman başvurabilirsiniz.

2- Ön Değerlendirme Aşaması

Gönderilen oyun projeleri özgünlük, tasarım, oynanabilirlik vb. kriterler üzerinden değerlendirilir.

3- Görüşme Aşaması

Bu aşamaya geçmeye hak kazanan geliştiriciler GameDev ile bir araya gelerek hem sorularına yanıt buluyor hem de taleplerini yüz yüze anlatma fırsatı yakalıyor.

4- Yatırım Süreci

Tüm süreci tamamlamış ve son kullanıcı karşısına çıkacak hale gelmiş geliştiriciler GameDev yatırımcıları ile yatırım turuna girmeye hak kazanır.

Sizlerde hiç vakit kaybetmeden GameDev ile iletişime geçip hayalinizdeki uygulamanızı geliştirme şansını yakalayabilirsiniz!