PUBG, Yeni Haritası Olan Karakin’i Duyurdu


PUBG’nin 6.Sezon hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. PUBG, bu sefer 6.1 güncellemesi ile yeni gelecek olan ve Kuzey Afrika teması ile dikkat çeken yeni harita Karakin, ilerleyen günlerde Vikendi’nin yerini almaya hazırlanıyor.

PUBG için küçük bir harita olan (2×2) ve 64 kişilik Karakin, temposu yüksek ve hızlı bir oyun akışına sahip olacak bu haritayı geçtiğimiz günlerde kendi Twitter hesabından kısa bir video ile duyurmuş ve bu yeni haritanın oyun zevkini katlayacağını, yeni özellikleri de yanında getireceğini ifade etmişti.

Lakin Karakin’in oyuna eklenmesi ile beraber emektar harita Vikendi’nin kaldırılacağını hatırlatmakta fayda var. PUBG’nin yaptığı resmi duyuru “Vikendi, 6. sezon başladığında kaldırılacak, ancak kalıcı olarak değil. Elbette Vikendi’yi özel maçlarda yine oynayabileceksiniz.” sonucunda bu mesele ucu açık bir şekilde bırakılmış olsa bile şimdilik kaldırılacağını söylemek mümkün.

Karakin’in yanında getireceği en önemli özellik olan “Black Zone” yani Siyah Alan özelliği ile bütün binaların tahrip edilmeye açık olacağı yani bütün binaların yıkılabilir olması bu duyuruyu daha da bir heyecan verici hale getiriyor. Binaların zamanla bombalanıp yıkılmaya açık olması sayesinde pusuculuğun engellenmesi ile daha akıcı ve hızlı bir oyunun zevki bizi bekliyor.

Bunun yanında, yalnızca bu haritaya özel olarak gelen Yapışkan Bomba ile bazı duvarlar ve binaların çatıları patlatılabilir bir hale getirildi. Bu eklenti ile oyunların daha ofansif bir hale geleceğini öngörmek zor olmasa gerek.

Black Zone özelliği sayesinde bol bol mermi izleri ile dolu duvarlar, harap olmuş evler ve daha heyecanlı bir oynanış bizi bekliyor.