Sömestr İçin Mobil Oyun Tavsiyesi: Devil’s Attorney


Merhaba Oyuncu Takvimi okurları. Bugün sizlerle daha önceden deneyimlediğim ve oynarken oldukça keyif aldığım bir mobil oyundan bahsedeceğim. Bu aralar hikaye tabanlı bir oyun arayan mobil oyuncular için ilaç gibi geleceğine inanıyorum.

Devil’s Attorney, adından da anlaşılacağı üzere ahlaki yargılar konusuna çok önem vermeyen, egoist ve hazırcevap bir avukat olan Max McMann olarak aldığımız trajikomik ve bol bol mizahi öğelere sahip olan hikaye akışı üzerine kurulu sıra tabanlı taktik oyunu.

1337 Game Design adı verilen İsveçli bir oyun stüdyosunda geliştirilen ve 11 Ekim 2012 tarihinde iOS için piyasaya sürülen bu oyun, 11 Kasım 2013’te Android platformu ve aynı yıl BlackBerry 10 için piyasaya sürüldü. Aslına bakılacak olursa günümüzde hızla gelişen mobil oyun camiası için oldukça eski sayılabilecek bir oyun iken “cartoon” grafikleri ve çekici hikaye kurgusu ile hala kendini oynatabilen oyunlardan birisi.

İçinde barındırdığı mizahi ögeler ve davaların eğlenceli tutumları oyunu sıkılmadan oynatsa da, bazı yerlerde ciddi anlamda sizi zorlayan senaryolarla karşılaşmak işten bile değil. Mahkeme ahlakı, alıntı yapmak, avukatlık ve hukuk alanındaki yozlaşmalara eğlenceli bir eleştiri getiren oyun, yaklaşmakta olan sömestr tatili için mobil oyunlardan hoşlanan okuyucularımız için güzel bir alternatif. 

Oyun şu anda Google Play’de 26.99’dan satılmakta. Fiyatını hakeden türden bir oyun olduğunu düşünüyor, indirimleri takip etmenizi öneriyorum. İyi tatiller!