Zirveyi Hedefleyen Espor Takımı; Çamlıca Espor Takım Röportajı!


Espor ekosisteminde bulunan ve ülkemizde hızla gelişen klüpler arasına Çamlıca Espor takımı da dahil oldu. Zula Süper Lig’de mücadele eden Çamlıca Espor klübü gerçekleştirdiğimiz röportaj ile bizlere ve taraftarlarına büyük bir takım olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini aktardı. Gelin hep birlikte bu keyifli sohbeti inceleyelim.

Bize 3 kelimeyle Çamlıca Espor’u anlatabilir misiniz?

Azim, İnanmışlık ve Dostluk diyebiliriz.

Çamlıca Espor’u kurma fikri nasıl çıktı?

Uzun zamandır Espor’u dışarıdan takip eden birisiyim, geçtiğimiz sene bir yerden başlamak gerektiğine karar verdim ve arkadaşlarımla paylaştım bu süreci. Sonrasında ilk başlangıcı Zula’dan profesyonel ligden yapalım dedik ve gerekli görüşmeler sonucunda Süper Lig’in bir takımı olan İce Warriors’un slot haklarını devir alarak girmiş olduk.

Neden Çamlıca?

İsmimizi ofisimizinde bulunduğu İstanbul’un yeditepesinden birisi olan Çamlıca Tepesinden alıyoruz. Semtimizin ismi olsun istedik aynı zamanda Çamlıca adına şarkılar, şiirler yazılan bir tepe. Bizde zirveyi hedefleyen bir takımız.

Şu an aktif olarak hangi oyunlarda kadronuz bulunmakta?

Zula takımımız var Süper Lig ve Rekabet ligimizde. Aynı zamanda PUBG ve PUBG Mobile takımlarımızı kurduk, çok kısa zamanda çalışmaları güzel bir şekilde sürmekte.

Hangi oyunlara yeni kadro açmayı planlıyorsunuz?

League of Legends düşünüyoruz ama çok acelemiz yok kendimizi gösterebileceğimiz bir alan olmadığı için. CS:GO da yine kurmayı düşündüğümüz branşlardan.

Espor sektöründeki hedefleriniz neler?

En önemlisi kalıcı olabilmek yaptığınız her işte. Bizim hedefimiz kalıcı olup başarılara imza atabilmek. Tabi her takımın da hayali olduğu gibi yurt dışında başarılı olabilmek.

Bildiğiniz üzere birçok kulübün planlarına sponsor sıkıntıları engel oluyor, bu engelleri yaşamamak adına bir planınız var mı? Ya da size engel yaşatmayacak bir sponsorunuz?

Biz bu sene planlarımız çerçevesinde sponsor öngörmedik. Kendi öz yatırımımızı yaptık ve o şekilde adım attık. O yüzden bir engel bu sene için yok ama ilerleyen sezonda sponsor noktasında başarılı olabilmek adına ise başarılı olmamız gerekiyor.

Oyuncularınıza ne gibi mental destek sağlıyorsunuz? Onları maçlara nasıl hazırlıyorsunuz?

Genelde oyuncularımızın her ihtiyaçlarında yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Onun haricinde çok fazla müdehalede bulunmuyoruz. Genelde iletişimleri takım kaptanlarımız üzerinden sürdürmeyi doğru buluyoruz. Böylelikle iletişim sorunlarını çok yaşamıyoruz.

Zula takımınızı sezon sonu sıralamasında nerede görüyorsunuz?

Beklentilerimiz ilk 4 de sezonu bitirip, offline da final oynamak.

Çamlıca Espor’da şu an kaç kişi bulunuyor?

Takım yönetimimiz 4 kişi. Yönetim kurulu diyebiliriz. Onun yanında ben yetkili genel menajerliği yapıyorum. Ben de takım kaptanlarımız ile takımları yönetiyorum.

Sosyal medyayı etkili kullanmak espor sektöründe yer alan takımların taraftar kazanmalarında büyük rol oynuyor, sosyal medyadaki kitlenizi büyütmek için planladığınız çalışmalar var mı?

Tabi bu alanda çalışmalarımız var hali hazırda bir medya şirketi olduğumuz için içerik konusunda sıkıntı yaşamıyoruz, sadece zamana ihtiyacımız var biraz. Sosyal Medya özellikle instagram’ı aktif kullanıp tüm takipçilerimize cevap veriyoruz. Her takipçimiz, bize soru soran her bir genç kardeşimiz değerli. Bize gelen dönüşlerde de bunu hissediyoruz. Bazı takipçilerimiz onlara cevap vermemize şaşırıyorlar ve çok seviniyorlar.

Tüm eksikleriniz anonim bir sponsor tarafından karşılanacak olsaydı hangi oyuna veya lige yatırım yapmak isterdiniz?

Kesinlikle League of Legends‘a yatırım yapmak isterdim.

Örnek aldığınız veya severek takip ettiğiniz yerli veya yabancı bir espor kulübü var mı?

Dünya’da Mouse Esports var gayet beğeniyorum. Türkiye’de de Futbolist bana çok başarılı geliyor.

Espor pastasındaki mobil oyunların payı gün geçtikçe büyüyor, bu alana yönelmeyi düşünüyor musunuz?

Evet ilerleyen dönemlerde lig süreci başlarsa Zula Mobile takımımızı da oluşturacağız. PUBG Mobile özellikle önemsediğimiz bir takım.

Son olarak, insanlar neden Çamlıca Espor’u takip etmeli ve desteklemeli?

Yeni bir takım Çamlıca ve bence bir şans verilmeli. En azından bazı eksikleri tolere edilebilir.

Bizler de bu röportaj için bize değerli vaktini ayıran Çamlıca Espor Genel Menejeri İbrahim YÖRÜK‘e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.